O projektu a produktu samotném

Naš produkt obsahuje oproti tomu stávajícímu běžnému navíc unikátní a bezpečný brzdný systém, odpružení jednotlivých koleček se zdvihem odpruž. 8 mm a nafukovací bezdušové pláště. Jedná se o turistické brusle určené všem příznivcům inline, kteří už nechtějí být omezeni pouze na rovinné a hladké povrchy okruhů, ale rádi by si tento sport vychutnávali kdekoliv se jim zamane a bez obav jestli jim přijde do cesty prudký kopec nebo nekvalitní hrubý povrch. Při konstrukci se nám podařilo obohatit stávající známý produkt o tři podstatné inovace a to při zachování všech důležitých parametrů, jako u produktu původního - délku z důvodu dobré ovladatelnosti, výšku pro dobrou stabilitu a hmotnost zůstala také beze změn, protože podvozky obsahují místo běžně užívaných 4 koleček, kolečka 3 + brzdný mechanismus a díly odpružení.

Každý podvozek těchto bruslí obsahuje tedy 3 kolečka o průměru 105 mm z nichž poslední 2 jsou brzditelné obdobným způsobem,  jako u bicyklů. Na disky zadních koleček dosedají brzdové špalíky uchycené v čelistech a od nich vedou při vnějších stranách nohou směrem k pasu bowdeny s lanky. Ty v oblasti kolen fixují k nohám kolení chrániče, takže při jízdě nikde nepřekáží a u pasu jsou ukončeny brzdovými pákami, které pomoci speciálních spon drží zasunuté za lemem kalhot nebo kapes.

Po uvedení na trh této tříkolečkové turistické verze máme v plánu ještě verzi čtyřkolečkovou sjezdovou, jejíž výrobní dokumentace je už také kompletní. Zde jsou brzditelné 3 poslední kolečka z celkových 4 a tato verze bude proto určena především pro sjezd z důvodu ještě větší brzdné účinnosti a nepatrně větších rozměrů a hmotnosti.

 

Projekt se také úspěšně účastnil několika soutěží, kde mezi sebou soupeřily inovativní nápady a začínající projekty:

Rozjezdy roku 

 1. místo v regionální části soutěže za Plzeňský a Karlovarský kraj

Hledáme vynálezce

2. místo v rámci celé republiky (zaštítěno Tech. univerzitou v Liberci)

Hlavními kritériemi hodnotících porot byli:

(realizovatelnost, inovativnost a společenská prospěšnost projektu)

 

Informace o dalších oceněních z různých výstav a soutěžích viz. podnikatelský plán str.5-6.

 

V současné době se soustředíme na výrobu konečných prototypů aby bylo možné produkt kvalitně prezentovat a následně i představit investorům a některým již zavedeným a známím výrobcům z tohoto nebo podobného odvětví.

 

K ceně produktu:

Dle propočtů vycházejicích z několika obdržených cenových nabídek na výrobybu jednotlivých komponentů za zdejších cenových a výrobních podmínek vychází zaváděcí MOC včetně 21% DPH  na 8 168 Kč. Je ale možné, že v případě koupě licencí některými z oslovených firem, budou tito schopny začít produkt vyrábět a prodávat na základě svých výrobních možností ještě levněji.

Uvedená cena zahrnuje  balení obsahujicí kromě podvozků dále, hustilku s nanometrem, bowdeny s lanky a brzdovými pákami Shimano - XT, kolení chrániče, potřebné nářadí, prospekty atd. Více informací viz. podnikatelský plán str. 4.